Zverejnenie príspevku / stránky na vybrali.sme.sk Tlač / PDF príspevku / stránky

10.12.12
0
Celá Európa šetrí, Rača chystá rozhadzovačný rozpočet...

Pripomeňme si, že pred rokom starosta Peter Pilinský presadzoval ako najkľúčovejšiu investíciu MČ Bratislava - Rača obnovu MÚ na Kubačovej. V týchto dňoch prichádza s ďalším nezmyselne načasovaným nápadom - s  megalomanským variantom investície „amfík“ (I. etapa 450 tis. €, celkove cca 1,5 mil. €).

Túto investíciu presadzuje v čase, kedy Rača nemá vyriešené dôležitejšie veci: nedobudované zázemie NKD (v roku 2010 ho kandidát na starostu Pilinský ostro kritizoval), obnovu MŠ a ZŠ Hubeného, opravu strechy Koloničovej kúrie, bezbariérovú úpravu chodníkov, cesty, parkovanie... Neberie do úvahy ani úverovú záťaž vo výške 1,3 mil. € a súdny spor, ktorý si môže z rozpočtu Rače vyžiadať čiastku cca 2,9 mil. €.

V roku 2012 sa pravicovým poslancom MZ podarilo starostove budovateľské chúťky zastaviť a presmerovať do obnovy MŠ Plickova a ZŠ Tbiliská. Teraz poslanci navrhujú ako vyššiu prioritu než „amfík“ obnovu MŠ a ZŠ Hubeného, no aj po druhom kole prehrávajú na body: starosta ich argumentáciu ignoruje a v návrhu rozpočtu na rok 2013, ktorý predloží zajtra na rokovanie MZ, ponecháva kapitálové výdavky na „amfík“ v plnej výške. Pre školské zariadenia na Hubeného vyčlenil 11 tis. € na projektovú dokumentáciu...

Prečo Peter Pilinský úporne presadzuje dielo, ktoré aj v dobrých časoch patrí do kategórie „luxus“ a pre MČ predstavuje trvalú záťaž, ktorá bude odčerpávať z rozpočtu nemalé finančné zdroje?
                                                                                                    
Starosta zjavne verí, že odovzdaním amfíka si  na jeseň roku 2014 otvorí dvere do druhého starostovského obdobia. Takáto predstava je pre neho príliš lákavá, aby sa jej vzdal kvôli škôlke a škole v Krasňanoch.

Pesimistickejší variant, že „vďaka“ amfíku a iným nezodpovedným rozpočtovým a územným rozhodnutiam bude s bývalým starostom Pavlom Bielikom súperiť v počte a desivosti kostlivcov vypadávajúcich zo skrine MÚ, si Peter Pilinský zatiaľ nepripúšťa.0 komentárov:

Zverejnenie komentára